Skip to content
جهت ثبت فعالیت مجازی با انتخاب گزینه بالا وارد سامانه شده اقدام به ثبت درخواست نمایید

هفتمین کنگره اخلاق پزشکی ایران در حال برگزاری است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هفتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران بامحوریت تحول اخلاق پزشکی در گام دوم انقلاب با حضور پزشکان و متخصصین از سراسر کشور از ۱۶ تا ۱۸ بهمن ماه ۹۸به میزبانی ساری برگزار شد.
محور اصلی کنگره تحول و نو آوری در آموزش علوم پزشکی، کمیته های اخلاق بیمارستانی، راهنمای اخلاق حرفه ای اعضای سازمان نظام پزشکی می باشد.
در این کنگره دکتر فرهنگ بابا محمودی به عنوان دبیر علمی کنگره گزارشی از عملکرد اجرایی آن ارائه کرد و در ادامه نیز حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی مسوول دفتر

محور اصلی کنگره تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، کمیته‌های اخلاق بیمارستانی، راهنمای اخلاق حرفه‌ای اعضای سازمان نظام پزشکی بوده است.

هدف از برگزاری این کنگره به اشتراک گذاشتن دستاوردهای علمی پژوهشگران حوزه علوم پزشکی در زمینه اخلاق پزشکی، بهره گیری از تجربیات کنگره‌های گذشته، اساتید و متخصصان حوزه اخلاق پزشکی در راستای نهادینه شدن فرهنگ اخلاق پزشکی در دانشگاه‌ها و مراکز مرتبط است.

کارگاههای آموزشی در این کنگره در تاریخ 98.11.17 با عناوین فلسفه اخلاق پزشکی، اخلاق در پژوهش ، CPC برگزار می گردد.

 جشنواره فیلم و عکس اخلاق پزشکی نیز در سه بخش (فیلم مستند، فیلم کوتاه و عکس) همزمان با هفتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران عصر چهارشنبه به دبیری دکتر محمد کیاسالار برگزار شد. از مهم‌ترین اهداف این جشنواره، آشنایی جامعه با اهمیت مباحث اخلاق پزشکی، تقدیر از هنرمندان فعال در این عرصه و ترغیب هنرمندان به خلق آثار مهم و مغفول در حوزه اخلاق پزشکی عنوان شده است.

گفتنی است هفتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران به مدت ۳ روز در سالن مصباح مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) _ دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال برگزاری است.